VaaCo| Polska Odzież i Galanteria Skórzana, styl dla niej i dla niego
  • Jak wybrać walizkę?

Wybranie oraz decyzja o zakupie walizki nie wydaję się na ogół czynnością skomplikowaną i nie stanowi większego problemu, dopóki nie zastanowimy się, jakie powinna mieć cechy i czym się wyróżniają między sobą. Często decydujemy się na zakup, ze względu na wygląd bądź atrakcyjną cenę. Warto więc dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki, ponieważ to ona będzie chronić i zabezpieczać nasze rzeczy w trakcie podróży.
Cech, na jakie
 należy zwrócić uwagę i jakie powinna posiadać niezawodna walizka.
 

1) Rozmiar – Podstawowym pytanie jest jakiego rozmiaru walizki szukamy. Wielkość walizki jest jednak zależna w dużym stopniu od celu podróży oraz ilości zabieranych ze sobą rzeczy. Wraz z wielkością rośnie również waga walizki. Wybierając się w podróż samolotem najlepiej sprawdzić limity wagowe linii lotniczej, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

2) Materiał – Z jakiego są wykonane walizki, również dopieramy pod cel podróży. Do wyboru mamy walizki miękkie lub twarde wykonane ze specjalnych rodzajów plastików. Miękkie walizki idealnie nadają się w miejsca, gdzie jest znacznie mniej miejsca, ponieważ materiał zapewnia nam możliwość lekkiego ugięcia. Plastikowe walizki już tak bardzo podatne na zaginanie nie są. Materiały, z jakich są wykonane walizki miękkie (najczęściej z Codura) oraz twarde (ABS) cechują się dużą odpornością na zarysowania oraz wytrzymałością na rozerwania i zagniecenia.

3) Kółka – Bez nich ciężko wyobrazić sobie idealną walizkę. Przy wyborze walizki zwrócimy uwagę na wykonanie kółek. Najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem są kółka łożyskowe wykonane z kauczuku. Plastikowe łatwiej ulegają zniszczeniu. Walizki występują w dwóch wariantach, z dwoma kółkami, które nadają się, tylko aby je ciągnąć oraz z czterema które możemy ciągnąć, oraz pchać, walizki z czterema kółkami umożliwiają jazdę w każdym kierunku.

4) Uchwyt – Każda walizka posiada uchwyt umożliwiający pewne i wygodne manewrowanie walizką. Najczęściej uchwyt wykonany jest z dobrej jakości plastiku oraz aluminiowej teleskopowej ramy, która powinna płynnie i automatycznie się blokować.

5) Zamek – Dobrym rozwiązaniem jest wybranie walizki, która posiada  zabezpieczene przed osobami niepożądanymi. Rozwiązaniem jest wybór walizki, która posiada szyfrowany zamek, dzięki któremu zabezpieczymy i zamkniemy zawartość walizki.

6) Wnętrze – Idealna walizka powinna posiadać wewnątrz pasy spinające wewnątrz wszystkie przedmioty, dzięki nim możemy w pełni wykorzystać walizkę oraz mamy pewność, że nie będą się obijać czy ocierać w trakcie podróży.

7) Wygląd – Nie najważniejszy kształt walizki czy kolor. Nie zapominajmy, aby walizce nadać jakieś charakterystyczne akcenty, które pozwolą nam na szybsze odnalezienie swoich bagaży np. na lotnisku.