VaaCo| Polska Odzież i Galanteria Skórzana, styl dla niej i dla niego
  • Certyfikat SSL - Twoje Bezpieczeństwo

Co daje certyfikat SSL?

SSL ma jeden główny cel – gwarantuje bezpieczeństwo danych w trakcie ich przesyłania, wykorzystując do tego szyfrowanie kluczem AES. Dane przesyłane z użyciem protokołu HTTPS są zabezpieczone protokołem TLS (Transport Layer Security), który zapewnia trójstopniową ochronę poprzez: Zaszyfrowanie wymienianych danych. Są one w pełni poufne i zabezpieczone. Integralność danych.

Dane nie mogą być zmieniane w czasie transferu przez osoby trzecie albo taka zmiana zostaje automatycznie wykryta. Użytkownicy mają pewność, że przeglądają wybraną przez siebie stronę, a nie są przekierowani na do innej, fałszywej, ale łudząco podobnej witryny.

Jak sprawdzić, czy dana strona posiada certyfikat SSL? Dla odwiedzającego stronę informacja o posiadaniu przez nią certyfikatu SSL, a zatem potwierdzenie jej bezpieczeństwa, jest widoczne w adresie strony: https://przykładowastrona.com.pl  (‘https’  w przeciwieństwie do ‘http’ ,używa protokołu SSL).  W zależności od firmy oferującej certyfikaty zabezpieczające, dodatkowo może się pojawić ikonka kłódki, zielone pole adresowe lub inny znak.